FENG SHUI MAJADE JA HOONETE PROJEKTEERIMINE


7Ükski asi meie kodus ei ole juhuslik. Enamasti me tegutseme, kas teadlikult või alateadlikult. Kõigel on oma tähendus ja mis veel tähtsam – kõigel on oma mõju.

Feng shui on iidne Hiina õpetus, mis tähendab kodu energeetika teadlikku teostamist. Teostamist, mis toimub harmoniseerimise – halva mõju äravõtmise ja hea suurendamise teel. Feng shui võimaldab keskkonda arvesse võttes leida õiged paigutused ja asendid, mis on meile kasulikud.

Nii välis- kui ka sisekujundus mõjutab igaüht kas positiivselt või negatiivselt. Feng shui aitab määrata kõige sobivamad asukohad, kujundused ja värvid, et need meid toetaksid. Samuti aitab Feng Shui leida krundil parimad kohad erinevateks tegevusteks.

Õnneliku ja rahuldustpakkuva kodu reeglid: kodu …

  • … peab vastama elanike vajadustele;
  • … peab vastama leibkonna suurusele;
  • … eri ruumid peavad olema defineeritud oma funktsiooni järgi;
  • … peab tagama inimese turvatunde vajaduse;
  • … peab olen yin/yang tasakaalus (tubade jaotuse-kasutamise harmoonia);
  • … peab vastama inimese sünnipärasele energeetikale ehk 5-le stiihiale.

Feng Shui majad – see on teadlikku inimest toetava kodu (ruumi) loomine. Seega loome feng shui majade kaudu endale teadliku kodu.

Teadik kodu ei paiguta inimest majja, vaid loob inimese ümber tema vajaduste, elustiili ja harjumuste ökonaamiale vastava ruumi. Projekteerime hoonet seestpoolt väljapoole, et tegeleda eelnevalt ruumisisese energia (harmoonia) loomisega, sest hoonet seestpoolt kasutame me ju kõige enam. Aitame mõelda, millist hoonet klient endale tegelikult vajab, kui palju ja mis suurustega ruumide järgi on vajadus, kas kõikides ruumides peab olema ühtlane temperatuur või kasutatakse osasid ruume hooajati (teatud osa nädalast, aastast). Suuname tähelepanu praktilisusele, heaolule ja turvatundele.

Heaolu aluseks on siseruumi ja välisruumi koostöö. Siseruum on seeme, mis kasvab ja laieneb ka hoonest väljapoole. Tasakaal eeldab kogu krundi läbimõeldud kasutamist ning inimest toetavate funktsioonide andmist krundi eri osadele. Arvestame ilmakaartega, päikese liikumisega ja aastaaegade vaheldumisega, naaberhoonete mõjuga ning olemasoleva ja planeeritava haljastusega. Hoone peab sobima keskkonda ja muutuma selle osaks. Panustame projekti rohkem aega, et saavutada parim tulemus. Meie eesmärk on luua kliendile tunne – see maja on minu kodu.
Kontseptsioon: tao (universaalne elujõud); chi ehk energia (energia meis ja meie ümber); yin ja yangi teooria (nais- ja meespoolus); viis elementi (puu, tuli, maa, metall, vesi) ning bagua (8 tsooni teooria).

 

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED FENG SHUI MAJADE JA HOONETE PROJEKTEERIMISE KOHTA


Kas kõik funktsioonid peavad olema ühes hoones või on mõistlik viia mõned funktsioonid eraldi hoonesse?] Kui soovime kaasata projekteerimisel kogu krunti ja keskkonda, on oluline tekitada krundi osadesse erinevaid funktsioone. Kui projekteerida saun või garaaž eraldi hoonena, saame ühest küljest kasutada krundi erinevaid osasid vastavalt ilmakaartele ja päikese liikumisele, samas loome võimaluse näiteks sauna või garaaži hoida kütteperioodil madalamal temperatuuril saavutades ökonoomia ja kütta ruumid soojaks ainult kasutamise ajaks.

Kui suurt hoonet ja ruume on vaja, kas on vaja kõiki ruume ühte hoonesse?] Hoonesse võib planeerida mitmete erinevate funktsioonidega ruume, aga alati tuleb esitada endale küsimus, kas seda ruumi ka kasutatakse? Kas eramusse on vaja külalistetuba? Mitu korda aastas seda kasutatakse? Või on võimalik see funktsioon liita mõne teise ruumiga või näha ette mõni privaatsem nurgake elutoas või trepihallis? Kas on võimalik osasid ruume kasutada hoone siseselt hooajati (mis kütteperioodil on madalama temperatuuriga) jne?

 

KÜSI INFOT


[contact-form-7 404 "Not Found"]